Кіноа чи рис? Дієтолог розповіла, що справді корисніше для здоров'я

Кіноа та рис можуть бути схожими на смак, але це дуже різні продукти. Однак, один з цих круп містить більше користі для організму.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Real simple.
Що таке кіноа
Кіноа відома своїм злегка горіховим смаком і високим вмістом клітковини, білка, вітамінів і мінералів. Природно не містить глютену. Біла кіноа є найпоширенішою формою, але є й інші різновиди.
Дієтолог Міранда Галаті розповіла, що вживання кіноа мінімізує значні коливання цукру в крові та забезпечить стабільнішу енергію та апетит. Також містить багато важливих мікроелементів для підтримки здоров’я та метаболізму, включаючи мідь, залізо, цинк і фолієву кислоту.
У 45 г міститься:
- калорій - 170
- вуглеводів - 29 г
- клітковина - 3 г
- цукор - 2 г
- білок - 6 г
- кальцій - 19,8 мг
- залізо - 1,8 мг
Кіноа (фото: Freepik)
Чим корисний рис
Рис - це злакове зерно, доступне в багатьох сортах, включаючи білий та коричневий. Рис природно не містить глютену, а довгозернистий коричневий вважається найздоровішим видом.
Він містить такі важливі мікроелементи, як марганець, селен і ніацин. Якщо ви виберете коричневий рис, ви також отримаєте користь від додаткової кількості клітковини та мікроелементів.
У 100 г довгозернистого коричневого рису міститься:
- калорій - 366
- вуглеводів - 76,7 г
- клітковина - 3 г
- білок - 7,25 г
- кальцій - 8 мг
- калій - 250 мг
Рис (фото: Freepik)
Кіноа корисніша за рис?
Кіноа та рис можуть вписатися в здорову дієту. Кіноа перевершує рис з точки зору контролю рівня цукру в крові та щільності поживних речовин, оскільки вона містить додаткову клітковину, білок, вітаміни та мінерали.
Варто знати, що кіноа - чудова заміна рису, щоб отримати додаткові корисні поживні речовини. Щоб зробити заміну, просто приготуйте кіноа відповідно до інструкцій на упаковці та замініть 1 склянку кіноа на 1 склянку рису.
Раніше ми повідомляли про 8 простих круп, які містять багато магнію.
Також ми писали, як вибрати якісний рис і перевірити крупу на підробку.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.